GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 8682172
*
nr 868 2172
Matservis
36 del. Rosenthal, Maria
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2014
kl 18:45:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/12 00:50:23
1
300 kr
2/1 22:52:57
2
400 kr
6/1 08:45:01
3
450 kr
6/1 12:48:15
4
700 kr
6/1 16:39:35
5
700 kr
6/1 16:40:09
5
900 kr
6/1 18:16:07
4
1.100 kr
6/1 18:40:06
6
Vinnande bud
6/1 18:42:14
6
justering av budtak
6/1 18:43:17
6
justering av budtak
6/1 18:44:35
6
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maria matservis mattallrik mattallrikar rosenthal
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59
*
Matservis
nr 868 2172
Matservis
36 del. Rosenthal, Maria
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/12 00:50:23 | 1 | 300 kr |
2/1 22:52:57 | 2 | 400 kr |
6/1 08:45:01 | 3 | 450 kr |
6/1 12:48:15 | 4 | 700 kr |
6/1 16:39:35 | 5 | 700 kr |
6/1 16:40:09 | 5 | 900 kr |
6/1 18:16:07 | 4 | 1.100 kr |
6/1 18:40:06 | 6 | Vinnande bud |
6/1 18:42:14 | 6 | justering av budtak |
6/1 18:43:17 | 6 | justering av budtak |
6/1 18:44:35 | 6 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maria matservis mattallrik mattallrikar rosenthal
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59